Evropa e rrezikuar nga gripi, 17 të vdekur brenda një jave në Greqi
  Lajme
  23 hours më parë

  Evropa e rrezikuar nga gripi, 17 të vdekur brenda një jave në Greqi

  Të paktën 17 persona kanë humbur jetën javën e kaluar në Greqi si pasojë e gripit. Ndërkohë, sipas qendrës greke…
  Kërkoi largimin e tij, Rama habit me përgjigjen ndaj Arta Dades
  Politike
  23 hours më parë

  Kërkoi largimin e tij, Rama habit me përgjigjen ndaj Arta Dades

  Kryeministri Edi Rama ka habitur me gjestin e tij drejtuar ish-deputetes Arta Dade, e cila gjatë një emisioni televiziv disa…
  Kryemadhi: Protesta ka në thelb negociatat me BE-në. Qeveri kalimtare, jo të përbashkët
  Politike
  23 hours më parë

  Kryemadhi: Protesta ka në thelb negociatat me BE-në. Qeveri kalimtare, jo të përbashkët

  Monika Kryemadhi thotë se protesta e opozitës më 16 Shkurt ka në thelb hapjen e negociatave me Bashkimin Europian. Në…
  As brune dhe as bionde, kjo është ngjyra e flokëve pas të cilës janë fiksuar gratë
  Lifestyle
  23 hours më parë

  As brune dhe as bionde, kjo është ngjyra e flokëve pas të cilës janë fiksuar gratë

  Fillimisht trendi i flokëve gri nisi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe më pas u përhap kudo nëpër Europë.…
  “Fiks Fare”, skandal në Apelin e Vlorës: Gjyqtari shpall vendimin pa përfunduar gjyqin
  Lajme
  23 hours më parë

  “Fiks Fare”, skandal në Apelin e Vlorës: Gjyqtari shpall vendimin pa përfunduar gjyqin

  “Fiks Fare” denoncoi të enjten në mbrëmje një skandal në sistemin gjyqësor, teksa në Apelin e Vlorës vendimet jepen pa…
  Si do të reagojë Qeveria në rast dhune më 16 shkurt? Flet kryeministri Rama
  Politike
  23 hours më parë

  Si do të reagojë Qeveria në rast dhune më 16 shkurt? Flet kryeministri Rama

  Kryeministri Edi Rama, ka folur mbrëmjen e sotme lidhur me protestën e paralajmëruar nga opozita për tu mbajtur në datën…
  Shqiptari nga burgu: Avokat jep 7.000 € ose ne do t’ju vrasim kudo që jeni!
  Lajme
  23 hours më parë

  Shqiptari nga burgu: Avokat jep 7.000 € ose ne do t’ju vrasim kudo që jeni!

  Nga Athina, Shpetim Zinxhiria Kudo dhe kurdoherë burgjet kanë ligjet dhe kanunet e tyre. Te burgosurit japin dhe marrin atë…
  Opozita protestë poshtë zyrës, zbulohet zyrtarisht se ku do shkojë Rama të shtunën
  Politike
  23 hours më parë

  Opozita protestë poshtë zyrës, zbulohet zyrtarisht se ku do shkojë Rama të shtunën

  Ditën e shtunë në datë 16 shkurt opozita do të protestojë përpara Kryeministrisë me qëllim largimin e qeverisë, ndërsa Edi…
  Sulmi ndaj policisë në Elbasan/ Shtyhet gjyqi për Suel Çelën, gjykata kërkon ndihmën e INTERPOL-it
  Lajme
  23 hours më parë

  Sulmi ndaj policisë në Elbasan/ Shtyhet gjyqi për Suel Çelën, gjykata kërkon ndihmën e INTERPOL-it

  Mosparaqitja në gjykatë e Suel Çelës është bërë shkak për shtyrjen e seancave gjyqësore nga Gjykata e krimeve të Rënda.…
  Rikthehen shirat dhe dëbora!? Ja si parashikohet moti nesër
  Lajme
  23 hours më parë

  Rikthehen shirat dhe dëbora!? Ja si parashikohet moti nesër

  Vranësira dhe intervale kthjellimesh dominojnë në vend. Më të dendura vranësirat do të jenë në zonat Veriore-Verilindore dhe juglindore duke…
   Për herë të parë në 100 vite, fotografi arrin të filmojë krijesën “mitike” në Afrikë
   Kuriozitete
   3 days më parë

   Për herë të parë në 100 vite, fotografi arrin të filmojë krijesën “mitike” në Afrikë

   Duke ecur vjedhurazi nëpër errësirë, këto imazhe tregojnë një leopard të zi në veprim. Krijesa, e cila pothuajse ka një…
   Akullnajat po shkrijnë më shpejt! Zbulohet zgavra “Manhattan” në Antarktik
   Kuriozitete
   1 week më parë

   Akullnajat po shkrijnë më shpejt! Zbulohet zgavra “Manhattan” në Antarktik

   Shkencëtarët kanë zbuluar një zgavër gjigante në fundin e një akullnaje të shkëputur në Antarktik, duke ngritur shqetësimet se akujt…
   Genghis Khani vrau edhe të vëllanë sepse …
   Kuriozitete
   1 week më parë

   Genghis Khani vrau edhe të vëllanë sepse …

   Genghis Khan lindi si biri i një kryetari të fuqishëm, por gjendja e tij ndryshoi kur babai u helmua nga…
   Lindi më pak se 400 gramë dhe prindërve iu tha t’i përgatisnin funeralin; foshnja mrekullon mjekët
   Kuriozitete
   1 week më parë

   Lindi më pak se 400 gramë dhe prindërve iu tha t’i përgatisnin funeralin; foshnja mrekullon mjekët

   Rasti i një foshnjeje prematurë po bëhet viral në rrjet, sepse ka kaluar të gjitha pritshmëritë e mjekëve të cilët…
   Foto/Kapsula lundruese brenda të cilës mund të akomodohen 12 persona
   Kuriozitete
   1 week më parë

   Foto/Kapsula lundruese brenda të cilës mund të akomodohen 12 persona

   Harroni jahtet luksoze, kapsula që ngjanë me mjetet fluturuese të përdoren në filma të Hollywood-it, është bërë atraksion për të…
   Paralajmërohen prindërit, mos i lini fëmijët ta shikojnë Peppa Pig
   Kuriozitete
   1 week më parë

   Paralajmërohen prindërit, mos i lini fëmijët ta shikojnë Peppa Pig

   Fëmijët kanë nisur të gërrhasin në fund të fjalive pasi shohin shumë Peppa Pig në televizor, laptop, tableta apo celularë.…
   Back to top button