KultureSport

Meta dhe Duka homazhe për ish-portierin, Mikel Janku (Foto)

Pas ndarjes nga jeta të ish-portierit të Kombëtares së Shqipërisë dhe njëherësh  të Partizanit, Mikel Janku, gjatë ditës së sotme miq, shokë, politikanë  dhe qytetarë të shumtë kanë bërë homazhe në nder të tij. Pjesë e homazheve ishte edhe kreu i shtetit, Ilir Meta si dhe presidenti i Federatës shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Janku u nda dje nga jeta në moshën 78-vjeçare  pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Ai ka mbrojtur portën e skuadrës së Partizanit dhe të Kombëtares së Shqipërisë në periudhën 1962-1969 dhe 1964-1967.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button