fbpx
Kuriozitete

“Festa e divorcit”, 32-vjeçarja i jep fund martesës duke shijuar lirinë

Jemi mësuar të shikojmë gra dhe burra të lumtur që festojnë bashkimin tyre në një martesë, apo festa beqarie që i paraprijnë. Por këtë herë bëhet fjalë për një festë të organizuar pas përfundimit të një martese, një festë divorci .

Një 32-vjeçare nga Rusia, pas 10 vitesh martesë vendosi të divorcohej nga bashkëshorti i saj.

Sasha bashkë me divorcin vendosi të bënte edhe një festë ku ta festonte tamam ndarjen. Ideja e festës së divorcit iu dha fillimisht nga një miku i saj dhe ajo e realizoi me sukses.

Sasha shprehet:

“Unë jam me fat që kam miq të mirë që pa marrë parasysh se çfarë ndodh ne mund të festojmë dhe nuk më vjen keq fare. Nuk ka të bëjë fare me ish-bashkëshortin tim, është thjesht një festë divorci. Kam pasur një martesë të mirë, por vetëm aq u mbyll. Nuk ishte ndonjë gjë e keqe kundër tij apo diçka e tillë. Ne e bëmë kështu makinën time dhe ndihem vërtetë e lirë, nuk po përjetoj asnjë lloj drame në jetën time. Jam e lirë!”

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button