Kuriozitete

Fotot virale/ Ky është trendi i rrezikshëm i buzëve që po qarkullon mes vajzave së fundmi

Në rrjet po qarkullojnë një seri fotosh virale të cilat tregojnë sesi janë katandisur vajzat e fiksuara pas “fillerave” të buzëve.

Trendi i ri quhet “porn star lip fillers” dhe ata qe e aplikojnë përfundojnë më buzë gjigante deri diku edhe jo funksionale.

Si burrat ashtu edhe gratë janë fiksuar pas këtij trendi vitet e fundit. Vajzat dhe jo vetëm, po harxhojnë me mijëra lekë për të transformuar buzët e tyre.

Gjithsesi, fotot e shpërndara së fundmi tregojnë se këto ndërhyrje plastike nuk shkojnë gjithmonë mirë.

Një grua nga Wrexham, në veri të Uellsit, tha se i dukej vetja sikur kishte dalë nga ndonjë film horror pas ndërhyrjes që bëri vitin e shkuar në buzë.

Gjithsesi, pavarësisht rreziqeve, njerëzit vazhdojnë të ndërhyjnë në buzë dhe madje ndonjë herë në mjekë apo klinika të paçertefikuara.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button