Kuriozitete

Makina Porshe e vitit 1939 do të dal në ankand/ Kjo është shifra marramendëse për të cilën do të shitet

Porshe më i rrallë dhe më i vjetri i të gjitha kohërave do të dalë në shitje. Mësohet se makina e rrallë do të shitet në muajin gusht.

Po ashtu e ditur bëhet se kjo makinë do dalë në ankand pritet të arrijë një vlerë prej rreth 20 milionë dollarësh.

Porsche i tipit 64 i 1939-ës ka qenë makina e personale e dizajnerit të makinave gjermane dhe prodhuesit Ferdinand dhe Ferry Porcshe.

E ditur është bërë edhe se makina do të shitet në ankandin që do të mbahet Monterej të Kalifornisë gjatë javës së makinave të famshme.

Gjithashtu mediat ndërkombëtare shkruajnë se nëse Porshi i tipit 64 do të arrijë vlerën e parashikuar prej 20 milionë dollarësh do të jetë makina e dytë më e shtrenjtë që daton që nga periudha Luftës Botërore e shitur kaq shtrenjtë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button