Kuriozitete

Si festohej ndërrimi i viteve më 1997 (VIDEO)

Pamjet nostalgjike, nën krismat e kallashit, ja si festohej ndërrimi i viteve më 1997.

Ditët e sotme momenti i ndërrimit të viteve shoqërohet me një festival fishekzjarresh, mirëpo kjo nuk ka qenë gjithnjë kështu. Shumë mund ta kenë harruar, por në vitin 1997 në Shqipëri viti i ri pritej me fishekzjarrë si dhe me kallashnikovë.

Gati 20 vite më vonë ju sjellim atmosferën e ndërrimit të viteve në 1997 me 1998.

Për më tepër shihni videon e mëposhtme.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *