Kuzhina

Katrorë fantastik për 10 minuta

Përbërësit:

250 gr margarin,
250 gr sheqer,
5 luge mjalte,
100 gr çokollatë,
150 gr arra te grira,
250 gr kornfleksa.

Hapat

Margarinen,sheqerin,mjaltin,dhe cokollaten e shkrijme ne temp te ulet.

Largojme nga zjarri,shtojme kornflexin dhe arrat e grira.

Perzijme mire,masen e qesim ne kallp te thelle te lyer me pak vaj dhe leme te ftohet mire.

Me pas presim katrorka sipas deshires(madhesia e kallepit varet sa deshironi te jene katrorkat e trashe

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button