Lajme

Aksident i rëndë 50 m larg QSUT/ Burri i shtrirë për tokë, ambulanca e policia nuk reagojnë(Video)

Një aksident i rëndër mësohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në afërsi të Pediatrisë në Qendrës spitalore Universitare të Tiranës, ku një motoçikletë është përplasur me një makinë tip audi.

Njëdenoncim ka mbërritur në redaksinë e Faxweb.al, që tregon se aksidenti ka ndodhur në orën 19:04, dhe ndonëse ngjarja ka ndodhur veëtm 50 m larg portës kryesore të spitalit dhe kanë marrë në telefon urgjenca dhe policia, për të paktën 10 minuta nuk ka pasur asnjë reagim.

Pas kësaj, i plagosuri, drejtuesi i motoçikletës, është dërguar privatisht në spital, ku fatmirësisht mësohet se është jashtë rrezikut për jetën.

Drejtuesi i audit mësohet se është shoqëruar në polici për tu marrë në pyetje për rrethanat e ngjarjes.

Ja çfarë thuhet në mesazhin e mbërritur në adresë të redaksisë:

“Mbr ne oren 19:04 Ka ndodhur nje aksident te rruga kryesore te spitalit pediatria tek qsut nene tereza 50 metra larg portes kryesore kemi mar ne telefon urgjencen mbi 40 veta edhe policin por nuk erdhi as nje ambulanc nga flotes edi rames dhe para 10 min ne 19:55 E moren me ambulancen private qe kan funeralet Aty afer ..njeri nuk e kapte me dor.lind pyetja po nsq personi Ka car nje arterie …. Si i behet???? Edhe ne afrik e kan nje barrel sa per te mar nga rruga e tfusin spital”.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button