fbpx
Lajme

Bënte zig-zage me shpejtësi të lartë, ja sasia e madhe e drogës që shqiptari kishte fshehur në makinë

Një shofer shqiptar që u hoq përpara policëve i veshur si mekanik u arrestua sot nga karabinerët italiane, pasi në makinën të cilën drejtonte me shpejtësi të lartë, iu gjetën fillimisht 240 kilogram marijuanë.

I veshur me tuta mekaniku, Luka. R, 25 vjeçar shqiptar, u tha policëve kur e ndaluan se po nxitonte për të shpërndarë në një servis pjesë këmbimi makinash.

Por pas kontrollit në mjet, në pjesën e karrocerisë, bullonave dhe marmitës, atij iu gjetën 240 kilogram marijuanë të fshehura 11 çanta të mëdha të zeza.

Por që më pas u bënë  453.3 kg marijuanë, pas kontrollit të një tjetër makine në një makinë tjetër jo shumë larg, in rrugën ‘Pestalozzi’.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button