fbpx
Lajme

E rëndë/ Nëna varros të gjallë foshnjen e sapolindur në oborrin e shtëpisë

Një nënë është arrestuar për dyshimin e varrosjes së vajzës së saj të porsalindur. Gruaja 24-vjeçare thuhet se e ka varrosur fëmijën e saj në oborrin e shtëpisë  në fshatin Lipetskoe në rrethin e Podilskyi në rajonin jugor të Ukrainës, Odessa.

Pas arrestimit 24- vjeçarja u pyet në polici pasi gjetën se foshnja e saj ishte varrosur e gjallë

Policia gërmoi në kopsht pasi nëna u tha atyre se ku ishte varrosur foshnja. Policia gërmoi në kopsht pasi nëna u tha atyre se ku ishte varrosur foshnja.

Sipas policisë, vajza e vogël që peshonte 4.2 kilogramë por, vetëm pas lindjes, nëna thuhet se ka vënë një qese plastike në kokën e foshnjës për të mos parë fytyrën e saj.

Pas kësaj, thuhej se gruaja kishte prerë kordonin e kërthizës dhe e kishte futur fëmijën në një qese tjetër.

Sipas dëshmive të familjarëve në policia 24-vjeçarja gërmoi një gropë, e hodhi fëmijën në të dhe e varrosi gjallë.

Më pas thuhet se u kthye në shtëpi dhe u shtri në shtrat, sepse ajo u ndje keq.

Zëdhënësja rajonale e Spitalit Podolsk Svetllana Sergeevna tha: “Ajo ishte nervoze dhe historia e saj ishte e dyshimtë kështu që ne njoftuam policinë”.

Por një ekzaminim mjeko-ligjor tregoi se nëna kishte një shtatzëni të plotë dhe vajza ishte e gjallë pasi u dorëzua.

Mediat e huaja raportojnë  se 24-vjeçarja kishte dëshmuar në polici së “Foshnja lindi gjallë. Ajo po qante”.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button