Lajme

E zunë dallgët gjigante, momenti dramatik i shpëtimit të sërfistit

Salvador Villas Boas, 51 vjeç, po lundronte kur humbi kontrollin dhe ra nga tavolina e sërfit të tij për shkak të një dallge të fortë që ndodhi në Nazaré të Portugalisë.

Në regjistrim mund të shihni se si atleti nxiton të shpëtojë, ndërsa një valë bie mbi të.

Disa sekonda më vonë, shpëtimtarët profesionistë mbërrijnë me motorin e tyre për të shpëtuar Villas Boas që mbeti në ujë.

Vlen të përmendet se dallgët e prodhuara në Nazaré janë më të mëdhatë në Evropë, kështu që qindra njerëz praktikojnë sërfin në këtë vend.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button