Lajme

Ekzekutimi i Jurgen Kurtit, zbulohet foto e vrasësit

Personi që shihni në foto është Klodian Bane, 38-vjeçari nga Patosi, që sipas policisë është i  dyshuari  kryesor për vrasjen e Jurgen Kurtit. Bane dyshohet se mbrëmjen e 18 Marsit, ka qëlluar ndaj 26-vjeçarit shkruan tv.klan.

Emri i Banes u zbulua nga njëri prej 3 personave që janë arrestuar nga Policia e Tiranës si bashkëpunëtorë në vrasjen e Jurgen Kurtit pranë stadiumit ‘Dinamo’.

Klodian Bane është personi që është shpallur prej disa ditësh në kërkim për vrasjen e Jurgen Kurtit, i cili dyshohet të jetë edhe ekzekutori i tij.

Ndërkohë të mërkurën e kaluar nga Policia u arrestuan Elsi Levendi, Olsi Qalliaj dhe Alesio Berberi, të tre banues në qytetin e Fierit.

Ende nuk ka një motiv të deklaruar nga ana e Policisë për ngjarjen e ndodhur, ndërsa është zbardhur dhe dinamika që kanë ndjekur të rinjtë gjatë ekzekutimit.

Vrasja e Jurgen Kurtit u krye në datën 18 Mars në rrugën “Zef Jubani” në kryeqytet, poshtë pallatit ku 26-vjeçari jetonte së bashku më të ëmën e tij.

Kurti ishte një person i njohur për mediat dhe policinë, pasi ai kishte qenë i përfshirë më herët në vrasjen e të atit dhe të Agim Arapit në qytetin e Durrësit. Për të dyja këto ngjarje ai ishte shpallur i pafajshëm nga ana e Gjykatës.

Disa ditë pas vrasjes u shpall në kërkim dhe djali i Agim Arapit, po ai i mohoi akuzat që të kishte gisht në këtë ngjarje, duke sqaruar se nuk kishte ardhur në Shqipëri që prej muajit Janar të këtij viti.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button