fbpx
Lajme

FOTO/ Trajnimi i veçantë nga Ambasada Amerikane, si të zbuloni modifikimin e makinave nga kontrabandistët!

Nëpërmjet Zyrës për Kontrollin e Eksportit dhe Sigurinë e Kufijve (EXBS), ambasada amerikane në Tiranë financuan një trajnim për 24 oficerë policie mbi ndalimin e automjeteve të pasagjerëve.

“Trajnimi u mësoi pjesëmarrësve taktikat e përdorura më shpesh nga kontrabandistët për modifikimin e automjeteve” shkruhet në njoftimin e ambasadës.

Sipas ambasadës, njohja me këto taktika do t’i ndihmojë punonjësit e policisë kufitare të kapin kontrabandistët në mënyrë më efikase.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button