Lajme

Hekuri i madh bie nga lart në mes të skenës, shpëtojnë mrekullisht muzikantët

Një skandal ka ndodhur mbrëmë në ambientet e Akademisë së Arteve ku nisi sezoni i ri i orkestrës sinfonike të Radio Televizionit Shqiptar.

Mbrëmë në orën 19:00 salla e Akademise se Arteve u pushtua nga paniku pasi 5 minuta para se të niste koncerti, ra nje hekur i madh nga lart skenës. Publiku u tmerrua nga ajo që pa e përjetoi ndërsa muzikantët u munduan të marrin situatën nën kontroll dhe luajtën programin sikur asgjë të mos kishte ndodhur.

Fatmirësisht, askush nuk u lëndua dhe u shmang mrekullisht një tragjedi fatale, raporton newsbomb.al.

Publiku gjithsesi vazhdoi të ndjekë koncertin, mes kushteve të tmerrshme të të ftohtit dhe mes lutjesh që ndonjë hekur tjetër mos binte në kokat e tyre./Newsbomb.al

ska1.jpgska3.jpg

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button