Lajme

I dogjën gjatë natës makinën, flet këshilltari i majtë në Tropojë: Për shkak të funksioneve që kam patur

 

Persona të paidentifikuar i kanë vënë flakën gjatë natës makinës së ish-drejtorit të OSHE në Tropojë Rrustem Gjonaj.

Makina mtip BENZ me targa AA165 DZ ndodhej në garazh. Rrustem Gjonaj, ish-drejtor i OSHE, tani është këshilltar i majtë në bashkinë e Tropojës. Dyshimet e para janë për shkak të funksioneve që ka patur.

Rrustem Gjonaj

“Më datë 12.10.2018, në lagjen “Dardania”, para banesës, është djegur pjesërisht mjeti tip “Benz”, i shtetasit R.Gj., vjeç 47. Po punohet për sqarimin e rrethanave të rënies së zjarrit”, njofton policia.

Rrustem Gjonaj ka qenë drejtor i OSHE-së në Tropojë në vitet 2014-2015 dhe nga viti 2015-2017 kordinator sigurimeve shoqërore.

Ndërkohë Gjonaj ka thënë se makina e tij është djegur nga persona të paidentifikuar për shka të detyrës së tij.

“Kështu e kam deklaruar edhe në polici. Automjeti im është djegur nga persona të paidentifikuar, për shkak të funksioneve që unë kam pasur. Unë nuk kam konflikte me asnjë njeri”, – është shprehur ish-drejtori i OSHEE, dy herë këshilltar i majtë në Bashki, Rustem Gjonaj.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button