Lajme

Kryemadhi takim me ambasadorët e BE-së në Tiranë

Një javë para protestës që opozita ka paralajmëruar para Kryeministrisë për largimin e qeverisë Rama, disa nga ambasadorët e vendeve të BE-së kanë zhvilluar një takim me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi.

Takimi i zhvilluar mëngjesin e sotëm ka zgjatur mbi një orë, ndërsa në qendër të bisedës ka qenë pikërisht aktualiteti politik dhe protesta e javës që vjen.

Gjatë takimit, Kryemadhi ka ngritur edhe disa nga shqetësimet e opozitës shqiptare lidhur me denoncimet e fundit kundër qeverisë

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button