fbpx
Lajme

Makina përfshihet nga flakët në ecje e sipër/ Ja si shpëtoi familja në Elbasan

Foto ilustruese

Rreth orës 15.50 një automjet është përfshirë nga flakët ndërsa qarkullonte në aksin e rrugës kombëtare Elbasan -Peqin. Ngjarja ndodhi në vendin e njohur si Papërr. Në momentin e incidentit brenda në makinë ndodhej një çift së bashku me fëmijën e tyre. Zjarri që ka shp?rthyer në automjet ka patur përmasa të frikshme dhe çifti është shokuar.

Fillimisht atyre  ndihma e parë është dhënë nga  kalimtarët dhe banorët e familjeve pranë vendit të ngjarjes që kanë arritur të shpëtojnë çiftin dhe f?mijën e tyre. Për shkak të flakëve ata kanë pësuar dëmtime fare të lehta.

Ndërkohë shërbimi zjarrfikës ka shkuar me urgjencë në vendngjarje, ku edhe ka bërë të mundur shuarjen e flakëve. Ndërkohë po punohet për zbardhjen e plotë të ngjarjes e cila fatmirësisht nuk pati pasoja serioze.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button