Lajme

Motra e vëllezërve Bilali: Tek shtëpia ku ka ndodhur vrasja, s’ka patur kamera

Vetëm pak ditë më parë, një ngjarje e rëndë tronditi Shkodrën, ku u ekzekutuan me armë dy vëllezërit Astrit dhe Ibrahim Bilali.

Menjëherë pasi i vranë, autorët u larguan dhe vetëm pak metra më tutje dogjën makinën e tyre.

Edhe pse kanë kaluar kaq shumë kohë, policia e Shkodrës ende nuk ka rënë në gjurmët e autorëve.

Më herët u tha se në shtëpinë ku ka ndodhur vrasja, ka patur kamera sigurie.

Mirëpo, motra e dy vëllezërve, në një prononcim për JOQ Albania thotë se në shtëpinë ku ka ndodhur vrasja, të Ibrahimit nuk ka pasur kamera sigurie, por vetëm në shtëpinë e Astritit dhe ata kanë qenë të ndezur.

Sipas saj, serverat janë sekuestruar nga policia, e cila ende nuk ka bërë një dëshifrim të pamjeve.

Motra e vëllezërve Bilali shkruan për JOQ Albania:

Tek shtëpia ku ka ndodhur vrasja nuk ka patur fare kamera sigurie. Kamerat kanë qenë tek shtëpia e Astritit dhe kanë qenë të ndezura, madje edhe kanë regjistruar. Po serverat i ka marrë policia”
Ajo përfundon duke thënë se nuk di kush janë vrasësit./JOQ

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button