Lajme

Pamje të rënda/ Një burrë i pastrehë humbet jetën për shkak të sëmundjes (Video)

Vetëm disa metra larg urgjencës së QSUT-së ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme një i pastrehë. Bëhet  fjalë  për 68 vjeçarin Hasan Hykja,  cili vuante nga këmba diabetike. Mësohet se Hykja kishte kërkuar ndihmë për strehim, por nuk e kishin pranuar me pretendimin se në Qendrat Sociale nuk ka kujdes shëndetsor. Ai është drejtuar drejt urgjencës , ku nuk e kanë e pranuar. 68 vjeçari nuk ka përballuar dot sëmundjen dhe të ftohtin e acartë. Ka ndërruar jetë në mënyrë tragjike.

https://streamable.com/hznsq

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button