Lajme

Punonjësi i Hipotekës denoncon drejtorin: Nuk më paguan sigurimet prej 2 vitesh se jam…

Një qytetar i cili thotë se punon prej 2 vjetësh pranë hipotekës, ka deklaruar se Instituti i Sigurimeve Shëndetësore nuk ka paguar sigurimet e punonjësve për shkak të bindjeve politike të disa punonjësve.

Sipas tij, kjo ndodh vetëm ndaj atyre që janë me LSI-në ose me PD-në ndërkohë që ata që janë me qeverinë iu janë paguar të gjitha.

Qytetari, denoncimin e të cilit ke ka bërë publik ish-Kryeministri Sali Berisha, ka bërë publickedhe emrat e titullarëve të cilët sipas tij e kanë bërë këtë shkelje.

Berisha shkruan në rrjetet sociale përakrah denoncimit se, “Narkoshteti paguan sigurimet shëndetësore sipas përkatësisë partiake”.

Statusi i plotë:

Narkoshteti paguan sigurimet shendetesore sipas perkatesise partiake!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Doktor pershendetje.dua te denoncoj nji shkelje pran ZRPP Tirane….jam punenjos pran hipotekes prej 2 vitesh,jam antare i Lsi por kur shkova ke instiuti i sigurimeve shendetsore rezultoi qe vetem 1 muaj sigurume na jan derdhur.kte katrahur e kan ber Blerina Doracaj,Eljon Semanaj,dhe kryeregjistrusi aktual Valdrin Pjetri…punonjsit te Rilindjes ja u kan pagu kurse Lsi dhe Pd vetem nji muaj ne 2 vjet pun….anonim dhe faleminderit”.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button