fbpx
Lajme

Qindra hektarë të djegura në Mat, denoncimi i fortë: Po përgatiten parcela për kanabis

I gjithë vendi është përfshirë prej ditësh nga vatra të shumta zjarri.

Raste të shumta kemi dhe në Mat, ku më konkretisht së fundmi në zonën e Ulzës.

Mirëpo, të gjitha këta duket se bëhet për një qëllim.

Sipas anëtarit të Kryesisë së Partisë Demkratike në Mat, Kreshnik Çollaku, bandat e lidhura me qeverinë, po përgatisin parcelat e reja për mbjelljen e kanabisit.

Referuar citimeve të banorëve, Çollaku shkruan:

“Zjarret në kodrat e Ulzës në Mat. Banorët thonë se bandat e qeveritareve po përgatisin parcelat për mbjelljen e kanabisit…”
Kujtojmë këtu se një rast të tillë e denoncoi edhe ish-kryeministri Sali Berisha.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button