Lajme

Rriten tensionet, konfrontime mes policisë private e studentëve (Video)

Studentët e fakulteteve kryesore në vend, konkretisht të Juridikut, Ekonomikut, Inxhinierisë dhe Arkitekturës vijojnë ngujimin në fakultetet përkatëse.

Studentët e Inxhinierisë thonë se policia private po i dhunon dhe provokon. Studentët thonë se ka policë civilë në ambientet e fakultetet dhe nuk lejojnë studentët të hyjnë dhe të dalin.

Sakaq në fakultetin e arkitekturës dhe urbanistikes, studentët shprehen se janë provokuar dhe dhunuar nga shefi i sigurisë private.

Në videon e siguruar nga ‘BalkanWeb’ shihet shefi i sigurisë private i cili i rrëzon telefonin një studenteje dhe tenton t’i nxjerrë jashtë.

Studentët tonë se policia private ka mbyllur me zinxhir hekuri dyert e fakultetit duke lënë brenda pa ushqime dhe pa ujë rreth 50 studente.

Studentët kërkojnë plotësimin e kërkesave të tyre si dhe shtyrjen  e sezonit të provimeve. Ata shprehen se nuk tërhiqen edhe pse policia ka tentuar t’i nxjerrë me forcë nga ambientet e fakulteteve.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button