Lajme

Shpërthim në qendër të Parisit, ndërtesa merr flakë. Disa të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur Parisin në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Mësohet se nga shpërthimi që ka ndodhur në një furrë buke disa persona kanë mbetur të plagosur, numri i tyre ende nuk konfirmohet nga autoritetet.

Ka gjithashtu informacione të pakonfirmuara se nga zjarri dhe nga shpërthimi mund të ketë viktima.

Nuk dihet ende shkaku i këtij shpërthimi, po ngjarja ka shkaktuar panik në të gjithë zonën përrreth.

Policia iu ka bërë thirrje qytetarëve që të shmangin sa më shumë kalimin në këtë zonë, për shkak se ende vijon të jetë i pranishëm rreziku.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button