Lajme

Shqiptari ia mbath me pranga në duar, ja si u iku policëve serbë nga spitali

Një arratisje spektakolare ka ndodhur sot në Nish të Serbisë, ku një shqiptar u ka ikur gardianëve gjatë daljes nga spitali, ku ishte dërguar për kontroll pas një ndërhyrje kirurgjikale së cilës i ishte nënshtruar vitin  e kaluar.

Shqiptari M.P nga Podujeva e Kosovës  ishte dënuar për një grabitje të rëndë.

Ai mendohet se e ka organizuar arratisjen me një telefonatë nga burgu.

”Pas operacionit, i burgosuri ka qenë në më shumë se 20 vizita kontrolluese. Sot, në orën 09:55 në mëngjes, ishte nën përcjelljen e dy pjesëtarëve të sigurimit të burgut të Prokupljes dhe duart i kishte të prangosura. Komandantët e policisë ishin duke e mbajtur për dore mirëpo në momentin kur njëri prej tyre e kishte hapur derën e automjetit policor, M.P. e kishte shtyer komandantin tjetër policor dhe kishte filluar të vraponte përmes bulevardit në drejtim të një lagje të banuar”, shkruan Klankosova.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button