Lajme

‘Spastrim’ total në ambasadën shqiptare në Athinë, shkarkohen 2 diplomatë karriere (Emrat)

Pas lajmit të dhënë dje nga minstri në detryrë i për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, për shkarkimin dhe transferimin në detyrë për 20 diplomatë shqiptarë, mësohet se edhe 2 zyrtarë në Ambasadën Shqiptare në Athinë janë shkakruar nga detyra.

Mësohet se dy diplomatët e karrierës janë  Florian Nova dhe Enkelejda Riza.

Në selinë e Ambasadës Shqiptare në Greqi ka mbetur vetëm ambasadorja e cila ka marrë masë disiplinore pas humbjes së pasaportave.

Diplomatët e shkarkuar janë thirrur për të shërbyer sipas nevojave në MEPJ.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button