Lajme

Zbardhet takimi/ Meta-Ramës: Drejtoje vetë Ministrinë e Jashtme, Cakajn bëje ministër Kulture

Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta një ditë më parë kanë zhvilluar një takim për çështjen e dekreteve.

Mësohet se Presidenti Ilir Meta i ka shprehur kundërshtinë Ramës  për kandidaturën e Gent Cakajt, në postin e Ministrit të Jashtëm.

“Gent Cakajn mund ta bësh ministër Kulture. Mund të veprosh si në Greqi, të jesh edhe kryeministër edhe ministër i jashtëm”, mësohet ti ketë thënë Presidenti Meta, kryeministrit Rama.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button