fbpx
Politike

Presidenti Erdogan humbi edhe Stambollin

Presidenti Erdogan pasi humbi kryeqytetin Ankara dhe disa qytete kryesore, tani njoftohet se humbi edhe Stambollin.

U numëruan edhe votat e fundit për bashkinë e stambollit, ku partia e presidentit Erdogan ka humbur.

Sipas agjencisë shtetërore të lajmeve, Anadolu Agency, janë numëruar të gjitha votat e zgjedhjeve lokale në Stamboll.

Kandidati i Partisë Republikane Popillore ka fituar 48,79 për qind, ndërsa kandidat nga AKP’ja e Erdoganit ka fituar 48,51 për qind.

Kjo është hera e parë që Erdogan i ka humbur zgjedhjet në Stamboll, të cilin e ka udhëhequr edhe vetë gjatë mandatit 1994-1998.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button