fbpx
Showbiz

Libri i ri për Elvis Preslin shokon: ‘Elvis ishte pedofil dhe kishte dobësi virgjërinë’

Elvis Presley ishte pedofil dhe kishte të dashura në moshën 14 vjeçare në kohën kur ishte në turne në moshën 22 vjeçare, shkruhet në një libër. Këto rreshta të botuara kanë tronditur opinionin.

Autori Joel Williamson ka thënë se Mbreti i ‘Rock and Roll’ ka mbajtur një grup prej tre vajzash 14 vjeçare me të në turne, të cilat ishin të gatshme për: ‘luftime me jastëk, gudulisje, puthje dhe gudulisje’, raporton Vice.

Në Elvis Presley: Një Jetë Jugori (Elvis Presley: A Southern Life), Williamson gjithashtu pretendon se ai mashtroi një nga të dashurat e tij, 15-vjeçare, Dixie Locke.

Dixie dhe Elvis dolën bashkë nga viti 1953 deri në vitin 1955. Elvis thuhet se kishte një varg femrash të mitura, përfshirë edhe gruan e tij Priscilla.

Çifti u takua në Bad Nauheim, Gjermani, gjatë karrierës së tij si ushtar kur ajo ishte vetëm 14 vjeç.

Image

Atë natë të parë me Prishilën, “ai bëri dashuri me të në çdo mënyrë të mundshme veçse nuk penetroi dhe këtë e bëri sepse si duket virgjëria e saj ishte shumë e rëndësishme për Elvisin”, pohon libri.Elvis thuhet se kishte një varg femrash të mitura, duke përfshirë edhe gruan e tij Priscilla, të fotografuar në ditën e tyre të dasmës. Çifti u takua në Bad Nauheim, Gjermani kur ajo ishte vetëm 14 vjeç

Kur nëna e Elvisit Gladys vdiq më 1958, dëshira e tij për shoqërim në shtrat u bë më e fortë, pohon Williamson.

Ai thotë në libër: “Ka pasur lumë seksi më parë, tani kishte një përmbytje”.  Nga 1958 deri në vdekjen e tij në vitin 1977, ai gjithmonë kishte nevojë për një grua apo vajzë në shtrat.

Williamson pohon gjithashtu se Elvis ishte ‘i fiksuar me virgjërinë’, duke fjetur me dy virgjëresha 26-vjeçare të vetëshpallura në gusht të vitit 1970. Kur Priscilla arriti në Memphis për të njoftuar se ajo nuk ishte më e dashuruar me të dhe po ndahej, ai u mbyt në një stuhi xhelozie dhe e dhunoi.

‘Kështu, çështja e dashurisë midis Elvisit dhe Priscillës përfundoi, me dëshpërim, me përdhunim bashkëshortor’, shkruan autori. 

Image

‘Kur nëna e Elvisit Gladys vdiq më 1958, dëshira e tij për shoqërim në shtrat u bë më e fortë’, pohon Williamson. Në foto: Debra Paget me Elvis Presley për këngën: ‘Love Me Tender’ në vitin 1956

Image

Elvis Presley, pas kthimit në Shtetet e Bashkuara nga Gjermania

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button