fbpx
Showbiz

Sulltanesha Hyrrem, lakuriq në Cannes, vërshojnë komentet në Instagramin e saj

Meryem Uzerli është një nga aktoret më të famshme turke, që ka bërë për vete publikun shqiptar.

Ajo krijoi famë falë rolit të saj në serialin turk Sulejmanin i Madhërishëm. Në serinë televizive ajo e portretizoi Sulltaneshën Hyrrem dhe u pëlqye shumë nga shikuesit.

Së fundi, bukuroshja turke e lindur në Gjermani, po qëndron në qytetin francez të Kanës, ashtu sikurse shumë yje botërore të kinematografisë.

Zeshkania ka bërë parakalimin në tapetin e kuq të shtruar me rastin e fillimit të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit.

Ajo ka bërë bujë të madhe me fustanin, që kishte veshur, pasi ishte tejet transparent dhe i dukeshin të brendshmet.

Theksojmë se 35-vjeçarja ka marrë disa çmime gjatë vitit të kaluar, në mesin e të cilëve edhe ‘Flutura e Artë’, që u ndahet yjeve turke për sukseset në seriale televizive dhe në muzikë.

Uzerli është duke punuar në projekte të reja filmike dhe seriale të ndryshme.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button