Sport

Merkato e janarit/ Këto janë lëvizjet që kanë bërë ekipet e Superiores

Pjesa e parë e sezonit është mbyllur dhe skuadrat e Superiores kanë nisur lëvizjet e para në merkato. Momentalisht ka më së shumti largime dhe Kastrioti është klubi rekordmen.  SportEkspres.com tregon lëvizjet e deritanishme të bëra nga klubet e Superiores.

LËVIZJET E MERKATOS SË JANARIT

PARTIZANI
Afrime: Fatjon Jusufi (Renova), Alesio Hyseni (Flamurtari)  ; Largime: Alma Abo Uakili, Renato Gojkoviç (Mostar), Rron Statovci (Llapi)

KUKËSI
Afrime: Eduart Rroca (Luftëtari), Kristi Joti (Tomori – rikthim nga huazimi), Vasil Shkurtaj (Luftëtari); Largime: Haris Harba, Dino Shpehar, Vangjel Zguro (Chattanooga Red Wolves SC), Donjet Shkodra

TEUTA
Afrime: Erlis Frashëri (Kamza) ; Largime: Bojan Gjorgievski, Arsid Kruja, Jurgen Peqini (Erzeni), Jurgen Vogli (Egnatia), Edison Ndreca (Kastrioti), Latif Amadu (Shaktar Soligorks)

LAÇI
Afrime: Edmir Sali (Flamurtari), Irlian Ceka (Sambedetenese), Enis Çokaj (Lokomotiva Zagreb – huazim) ; Largime: Klevis Hasanbelli (Turbina – huazim), Andi Hadroj, Xhevahir Sukaj, Marjan Altiparmakovsk

SKËNDERBEU
Afrime: – ; Largime: Realdo Fili (Luftëtari)

FLAMURTARI
Afrime: Lejdi Liçaj (Luftëtari)-; Largime: Alesio Hyseni (Partizani), Kristian Sirgi (Dunarea Kalarashi), Edmir Sali (Laçi)

LUFTËTARI 
Afrime: Realdo Fili (Skënderbeu) ; Largime: Eduart Rroca (Kukësi), Lejdi Liçaj (Flamurtari), Vasil Shkurtaj (Kukësi)

TIRANA
Afrime: – ; Largime: Dejan Blazhevski (Rabotniçki)

KAMZA
Afrime: David Izazola Ramirez (Atlante-huazim), Arbër Shala (Drita – huazim) ; Largime: Erlis Frashëri (Teuta), Armand Rami

KASTRIOTI
Afrime: Edison Ndreca (Teuta) ; Largime: Aleksandros Rahim (Egaleo AO), Pablo Gajego (CD Teruel), Mba Duval, Preston Tabertetaka, Enou Nkembe, Klajdi Kuka (Vora), Xhynejt Çutra, Vilson Lila (Gjilani), Sokol Mziu (Besa), David Domgjoni, Çarles Atsina, Nikola Stijepoviç (Torpedo Kutaisi)

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button