fbpx
Bota

Brad Pitt në rolin e Dr. Fauci thumbon Presidentit Trump

Dr Anthony Fauci me shaka tha në CNN se Brad Pitt duhet ta luante atë në Saturday Night Live disa javë më parë. Mbrëmë, shfaqja u dha. Pitt mbajti edicionin e dytë të qëndrimit në shtëpi të “SNL” në po aq javë, duke shfrytëzuar rastin të luante rolin si Fauci, drejtor i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive dhe një nga zërat më të spikatur të kombit në pandemi.

Emisioni u hap me Pitt në rolin e Fauci teksa interpreton shqiptimet e Presidentit Donald Trump. Lidhur me pretendimin e presidentit se një vaksinë koronavirus do të zhvillohej relativisht shpejt, ai thotë: Relativisht së shpejti është një frazë interesante. Në lidhje me tërë historinë e tokës, sigurisht që vaksina do të krijohet shumë shpejt.

Duke iu drejtuar pretendimit të Trump se virusi do të zhdukej “si një mrekulli”, Fauci thotë, “Mrekullitë nuk duhet të jenë një plan A.” Sipas pretendimit të presidentit se dezinfektuesi “e zhduk atë brenda një minutë”, ai thjesht ngeli me gojë hapur. Pitt si Fauci përfundon se ka dëgjuar thashethemet që presidenti dëshiron ta shkarkojë. Ai tha: Pra, po, unë jam duke u shkarkuar.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button