Bota

Një grup i vogël njerëzish në Beograd solidarizohen me Ukrainën

Pas marshit të madh në Beograd pro-Rusisë, që u organizua në ditët e para të luftës, duke çuditur botën perëndimore, në Serbi sot është marshuar edhe në solidarizim me popullin ukrainas, i cili po vuan pasojat e agresionit rus.

Një grup i vogël njerëzish kanë shprehur sot kundërshtimin e tyre ndaj Rusisë për atë që po bën në Ukrainë. Ata janë solidarizuar me popullin ukrainas dhe kanë mbajtur në dorë pankarta me slogane të ndryshme, për ta kundërshtuar luftën e paprovokuar.

Një protestuese shihet duket mbajtur në dorë, një fotografi të Putinit, të kombinuar me fotografinë e ish-diktatorit Adolf Hitler. “Ndaloni luftën në Ukrainë”, “jo luftës” – ishin disa prej thirrjeve në këtë protestë.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close