Bota

SHBA ul flamurin në gjysmështizë për gjysmë milionë viktimàt nga covid

Guvernatorë të shumtë në të gjithë Shtetet e Bashkuara kanë urdhëruar që flamujt të valëviten në gjysmë shtizë për të nderuar 500,000 viktimat që kanë vdekur nga Covid-19.

Gjatë fjalimit të Presidentit të SHBA Joe Biden, në ceremoni u ndezën qirinj për shënuar momentin historik. Guvernatorët e Alabama, Arizona, Colorado, Connecticut, Hawaii, Kentucky, Nebraska, Oregon dhe Washington nderuan jetët e humbura.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close