Bota

Vjedhje spektakolare, brenda pak sekondave grabitësit marrin ora me vlerë miliona euro (Video)

Një tjetër vjedhje është kapur nga kamerat në një sallë ekspozite makinash luksoze në Çikago, në të cilën të dyshuarit vrapuan drejt orëve me vlerë miliona.

Sipas mediave të huaja, dy burra hynë në Gold Coast Auto Gallery dhe kryen grabitjen në më pak se 20 sekonda.

Njëri qëndronte pranë derës me një armë, ndërsa tjetri ka thyer një vitrinë me një çekiç, duke vjedhur të paktën tetë ora luksoze. Pronari Joe Perillo i tha kryebashkiakut dhe zyrtarëve të tjerë që duhet të ndërmarrin veprime ose bizneset do të largohen nga qyteti.

“Unë e kam një vend në periferi. Vendi është i mrekullueshëm. Nuk ka asnjë krim atje”, tha ai. “Njerëzit nuk duan të vijnë në qytet”.
Dhjetë klientë, përfshirë fëmijë, ndodheshin në lagjen Near North Side, Bentley, Lamborghini dhe Rolls-Royce pasditen e së shtunës kur ndodhi grabitja. Të dyshuarit, të maskuar dhe të veshur me kapuç, kanë hyrë në dyqan rreth mesditës. Ata ikën me orët e Richard Mille, disa prej të cilave shiteshin me pakicë me miliona dollarë secila.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close