Bota

Vogëlushi 10-vjeçar bie në gropën e kantierit në ndërtim, nuk mbijeton dot

Një djalë 10-vjeçar ka vdèkur pasi pësoi lëndime të rënda kur u rrëzua në një vrimë në një kantier ndërtimi. I riu, i cili është identifikuar si Shea Ryan, u zbulua në afërsi të një prone në ndërtim në Drumchapel, Skoci, pak para orës 10 të mëngjesit.

Ai u shoqërua me urgjencë në Spitalin Universitar të Mbretëreshës Elizabeth, por vdíq pak kohë më vonë. Kushërira e tij  i ka kushtuar një dedikim emocionues vogëlushit të ndjerë në mediat sociale.

Ajo shkroi: ‘Nuk mund ta besoj jam totalisht e shkatèrruar, kurrë në jetën time nuk kam menduar që kushëriri im i bukur, i sjellshëm dhe i dashur do të dërgohej në parajsë në këtë kohë të vitit dhe moshës. “Do të të dua përgjithmonë.”

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: