Covid-19

13 844 raste pozitive dhe 364 humbje jete nga virusi

Në Itali janë regjistruar 13 844 prova pozitive të testit COVID-19 në Itali në 24 orët e fundit, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë.

Deri më tani, rastet aktive janë 475 635, të shëruarit dhe të shkarkuarit nga spitalet 3 311 267, ndërkohë që 449 775 persona janë në vetëkarantinim. Ministria e Shëndetësisë njoftoi edhe 364 viktima në 24 orët e fundit. Shkalla e pozitivitetit është 3,9%.

Aktualisht, janë 3 076 pacientë të shtruar në kujdesin intensiv për Covid në Itali, më poshtë me 75 njësi krahasuar me dje në bilancin ditor midis hyrjeve dhe daljeve. Në pavijonet e zakonshme, nga ana tjetër, 22 784 persona janë të shtruar në spital, më pak se 471 krahasuar me dje. Në total, rastet që nga fillimi i epidemisë janë 3 891 063, kurse vdekjet 117 997.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close