Covid-19

Bilanci në Greqi, shënohen 1 mijë e 955 raste të reja, rekord i ri humbjesh për 2021

Greqia ka regjistruar 1 mijë e 955 raste të reja nga COVID-19 dhe 78 viktima. Bilanci i sotëm duket më i lehtës se ai i djeshmi ku pati 3 mijë raste.

Nga ana tjetër shqetësuese mbetet situata në spitale, ku 749 pacientë vijojnë të jenë të intubuar në repartet e terapive intensive. Po ashtu shkalla e pozitivitetit në 24 orët e fundit është rritur në 8.32% nga 5.20% që ishte dje, por kjo varet nga testet pasi në po kaq orë pati 23 mijë e 484 testime.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: