Covid-19

Covid-19 i merr jetën drejtorit të shkollës në Berat, baba i 3 fëmijëve

Drejtori i shkollës 9-vjeçare në fshatin Karkanjoz në Berat ka gjetur vdekjen nga Covid-19.

58-vjeçari Gëzim Shkoza,pasi kishte shfaqur shenja të prekjes nga virusi ishte shtruar fillimisht në Repartin Covid-19 në Spitalin Rajonal të Beratit. Pas përkeqësimit të shëndetit të tij një javë më parë, ai është dërguar për mjekim më të specializuar në Spitalin Covid “Shefqet Ndroqi” në Tiranë.

Mësohet se tre ditët e fundit Shkoza ishte në intubim dhe megjithë përpjekjet e mjekëve,S hkoza nuk arriti ta mposhtë dot sëmundjen dhe v diq mëngjesin e sotëm. Gëzim Shkoza, babai i tre fëmijëve jetonte në Karkanjoz ku edhe ka ushtruar prej më shumë se 30-vitesh profesionin e mësuesit, ndërkohë që 5-vitet e fundit ishte emëruar drejtor i shkollës 9-vjeçare të fshatit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: