Covid-19

Mbërrijnë sot në Rinas edhe 8190 doza të vaksinës Pfizer

Këtë të hënë, 26 prill 2021, pritet të mbërrijnë në Rinas edhe 8190 doza të vaksinës Pfizer, teksa janë 711,740 doza vaksine të mbërritura në vend.

Lajmin e ka bërë me dije ministrja Manastirliu në një postim në facebook ku shkruan”vaksinimi nuk ndalet në çdo cep të vendit, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të qytetarëve”. Deri tani janë kryer 400,000 vaksinime.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: