Covid-19

Mbyllet çerdhja nr.2 në qytetin e Vlorës

Mbyllet çerdhja nr.2 në qytetin e Vlorës. Shkak është bërë infektimi me koronavirus i disa punonjësve të institucionit në fjalë. Sipas informacioneve paraprake, bëhet e ditur se çerdhja do të qëndrojë e mbyllur deri më datë 5 dhjetor. Ndërkohë pjesa tjetër e stafit kanë bërë tamponin dhe janë në pritje të përgjigjes.

Sipas Ministrisë së shëndwtësisë aktualisht në qarkun e Vlorës janë aktivë me Covid-19 801 persona, ndërsa një ditë më parë u raportua për 7 raste të reja.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close