Covid-19

Përfshihet në flakë qendra e vaksinimit kundër covid-19, ende nuk dihen shkaqet

Një qendër vaksinimi kundër Covid-19 në Surrey të Britanisë së Madhe gjatë ditës së sotme është përfshirë nga flakët, fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar ndërsa shkaqet e zjarrit janë ende të paqarta. Njerëzit të cilët ishin duke pritur në radhë që të vaksinoheshin janë detyruar të largohen me shpejtësi.

Shkaqet e zjarrit në këtë qendër janë ende të paqarta, ndërkohë që raportohet se fatmirësisht nuk ka pasur asnjë person të lënduar. Zyrtarët e shëndetit publik në Surrey sigurojnë qytetarët se vaksinimi do të fillojë shumë shpejt dhe se dozat që ndodheshin në këtë qendër u nxorën pa u dëmtuar.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close