Covid-19

Shqiptarët vaksinohen me doza të skaduara të vaksinës anti-Covid

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të rëndë më lidhje me vaksinimin ku ka publikuar mesazhin e një mjeku ku duken vaksinat e skaduara. Sipas denoncimit ditëne djeshme u ndërpre proçesi i vaksinimit për rreth një orë pasi u konstatuan vaksina të skaduara. Megjithëatë vaksinimi ka vazhduar përsësi duke injektuar vaksina të skaduara.

Statusi i plotë i Berishës:

Superskandal!

Ndal vaksinimit elektoral te qytetarve me vaksina te skaduara.Prej 10 ditesh shqiptaret vaksinohen me vaksina ta skaduara.Bluzat e bardha nderpresin procesin e vaksinimit. Xhahili i Surrelit detyron vazhdimin e tij!Miq, ne menyre te perseritur kam denoncuar fshehjen e dates se skdences te vaksinave nga Xhahili i Surrelit dhe Ndrikull Hajnia.

Para 15 Serbia shkaterroi nje kontigjent vaksinash te skaduara.Perdorimi i nje vaksine te skaduar perben nje kercenim serioz per jeten e te vaksinuarit dhe nje veper te rende penale. Denoj me ashpersine me te madhe perdorimin elektoral te vaksinave te skaduara dhe i beje thirrje OBSH te nderhyj me urgjence per te nderprere menjeher kete eksperiment kriminal çnjerzor te autoriteteve shqiptareLexoni denoncimin e bluzbardhit dixhital dhe shikoni ne foto daten e skadimit te vaksinave 6/4/2021!.

Ndjese per oren e vone. Sot ka ndodhur skandali i rradhes i ripjelljes ne lidhje me vaksinimin. Rreth mesdites vaksinimi eshte nderprere per rreth 1 ore pasi mjeket vaksinues konstatuan qe vaksinat e ardhura se fundmi kane daten e skadences 09.04.2021. Pati nje grumbullim te madh njerzish pas nderprejes se vaksinimit.

Duke qene se njerzit u merzit dhe irrituan me situaten e krijuar, me urdher nga lart mjeket dhe infermieret i detyruan te kthehen ne vende dhe te fillojne perseri vaksinimin. Nga ky moment cdo person nuk u lejua brenda cadrave. Po ju dergoj foton Data e sakadimit shenon 06.04.2021. ju siguroj qe diten e djeshme vaksinimi eshte nderprere per rreth 1 ore pasi vaksinatoret konstatuan qe kjo eshte data e skadences. Ju lutem ju bejeni publike se kjo qe po ndodhe eshte shume e rrezikshme.Keta nuk ndalen para asgjeje per propaganden e tyre duke kercenuar shendetin me vaksina te skaduara.me respekt.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: