fbpx
Covid-19

Zbulohet dokumenti/ Gjermania, vendi që i dha Shqipërisë 975 dozat e para të vaksinës

Është Gjermania vendi i BE-së që i dha Shqiperisë 975 dozat e para për të nisur procesin e vaksinimit kundër koronavirusit.

Dje në konferencë, kryeministri Rama tha se nuk do ta tregonte emrin, por në dokument verifikohet se vaksina erdhi nga Gjermania dhe u zhdoganua në Shqipëri në 11 janar 2021. Vaksina e Pfizer/BioNtech ka mbërritur në vendin tonë bashkë me të gjithë strukturën e nevojshme, shiringa dhe flakonë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button