fbpx
Kulture

Drejt fundit “Laj – Thaj…” Së shpejti për publikun

“Laj – Thaj…” numri më i ri i estradës profesioniste të Vlorës… Është kënaqësi por edhe fat, të punosh dhe ti bësh bashkë fizikisht dhe virtualisht ata te “katert”, mjeshtrat e medhenje…Afrim Agalliun, Agron Hamon, Mane Lumanin dhe…Muhamet Likon…por edhe te mrekullueshmit Lavdie Bishen, Ludin, Torin, Matilden dhe te tjere… Një shfaqje plot humor dhe të papritura, që trajton me finesë problemet sociale të jetës sonë të përditëshme…korrupsionin, mashtrimin, burokracinë, marredheniet familjare etj…E ideuar dhe me nje strukture moderne ku zhanret e humorit…skeçi, parodia, monologu, pantomima jane gershetuar bukur me kengen dhe materialet audio – vizive.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button