fbpx
Kulture

E mbani mend Tomkën, ja si duket ai sot

‘Tomka dhe shokët’ e tij ka qënë një film shumë i dashur për fëmijët e viteve ’77. Një tjetër sukses i regjisores së madhe Xhenfizo Keko, por që nxori në pah dhe aftësinë e një aktori të vogël Enea Zhegu (Tomka). As Zhegu nuk e ka vazhduar rrugën e vështirë e të bukur të aktrimit.

I ftuar në emisionin Top Show, Enea Zhegu tregoi se ishte tërheq nga bota e aktrimit dhe ka jetuar jetën e tij jashtë Shqipërisë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button