fbpx
KultureShowbiz

Muzika në zi, Shuhet “Mjeshtëri i Madh” i muzikës popullore (Amaneti i fundit)

Ndërron jetë pas një sëmundje të rëndë këngëtari i njohur dibran Qerim Sula. Sula mban titullin Mjeshtër i Madh.Këngëtari i këngëve epike dhe traditës u nda nga jeta në moshën 69 vjeçare. Amaneti i tij: “Më varrosni në Zall-Dardhë”, aty ku linda.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button