Kulture

Shuhet aktorja e njohur turke në moshën 56-vjeçare

Aktorja e njohur turke, Semra Dinçer, ka ndërruar jetë në moshën 56-vjeçare. Mediat turke bëjnë me dije se aktorja turke vuante nga një sëmundje e rëndë prej vitesh, betejë të cilën nuk ka arritur ta fitojë. Familjarë, miq dhe kolegë janë tr onditur nga lajmi i hi dhur. Semra Dinçer ka lindur në vitin 1965 në Ankara. Ajo e filloi karrierën e aktrimit në vitin 1980 në Ankara Art House. “Ali”, “Zerk”, “Bana Bir Ask Sarkisi Soyle”, “Filler ve Çimen”, “Beni de Gotur”, “Turkish Pasaport”, “Dongel Kerhanesi”, ishin vetëm disa nga filmat e fundit në të cilët ka luajtur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: