Kulture

‘Tirana Talent’ përfundoi natën finale të muzikes ‘Pop’ dhe te asaj ‘Folk’. Çmim të Parë Grupi Polifonik me soliste Kejt Hitaj kthyes Sem Gega

‘Tirana Talent’ sapo perfundoi naten finale jo vetem te muzikes ‘Pop’ , por dhe te asaj ‘Folk’ e gjithashtu dhe te ‘kenges qytetare’ organizuar mrekullisht nga familja “Kaçinari” me nje juri profesioniste Shpetim Saraçi ,Kastriot Tusha ,Eranda Libohova ,Kozeta Kurti e Alfred Kacinari .Shume e lumtur qe sonte ne u vleresuam me;

Çmim te Parè Grupi Pollifonik me soliste Kejt Hitaj kthyes Sem Gega me tekst te poetit

Namik Jahaj .

Grupi polifonik perbehej nga artistet e qendres sone :

Kejt Hitaj

Sem Gega

Gezim Denaj

Shon Malaj

Jorisa Bushi

Emili Allushaj

Kiara Mullaj

Stejsi Begaj

Lusilda Rukaj

Erinda Hysenaj

Lutfie Toska

David Binaj

Kleandra Lazaj

2 Çmime te Dyta per kengen popullore qytetare i moren 2 talentet e klases se mesueses Albana Tushe Çuro

Sem Gega dhe Emili Allushaj

1 Çmim te Trete per kengen popullore qytetare e mori Lutfie Toska .

Gjithcka , rezultat i nje pune sistematike e te konsoliduar fal bashkepunimit mesues prind nxenes .

Nje falenderim i vecante shkon per grupin e valltareve te qendres nen kujdesine koreografit Kujtim Sako i cili i dha vlere kengeve te kenduara nga solistet tane .

Faleminderit familja “Kaçinari” per keto aktivitet kombetar me nivel te larte artistik.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close