Kuriozitete

21 qytetet me infrastrukturën më të mirë

Shumë kryeqendra botërore janë të paralizuara nga trafiku i vonuar dhe vonesat e mjeteve të transportit publik. Por, ka edhe disa qytete të tjera, ku çdo gjë funksionon si të ishte e kurdisur.

Kompania e konsultimeve mbi burimet njerëzore, “Mercer”, ka publikuar rezultatet e një anketimi mbi cilësinë e infrastrukturës së qyteteve të mëdha, në botë, transmeton “Top Chanel”. Renditja e 21 qyteteve me infrastrukturë më të mirë, është si më poshtë…

 Stockholm, Suedi

Oslo, Norvegji

Helsinki, Finlandë

 Viena, Austri

Toronto, Kanada

Dallas, Teksas, SHBA

Montreal, Kanada

Atlanta, Georgia, SHBA

Paris, Francë

 Yokohama, Japoni

Zyrih, Zvicër

Vankuver, Kanad

Hamburg, Gjermani

Sidnej, Australi

Londër, Angli

 Hong Kong, Kinë

Kopenhagen, Danimarkë

Mynih, Gjermani

 Frankfurt, Gjermani

 Singapore, Singapor

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button