Kuriozitete

Ajo është 92-vjeçe, por vallëzimi i saj të lë pa fjalë (Video)

Një video e publikuar shihet se si një plakë tenton të vallëzojë. Dhe edhe pse në moshë, ajo nuk është se nuk ia del të bëjë një gjë të tillë – përkundrazi. Siç thuhet në përshkrimin e videos, bëhet fjalë për një 92-vjeçare e cila stërvitet për vallëzim – bashkë me një instruktore, 60 vjet më të re. Rachel Philitsen tanimë në pension filloi të kërcejë si një fëmijë – dhe vallëzimi u bë pasioni i saj.

Kur u transferua në Miami në 1968, ajo gjeti një dashuri vallëzimin zumba dhe një miqësi me instruktoren e saj Rina Martinez Rincon, 35 vjeçe. Çifti tani vallëzojnë së bashku për katër vjet, Rachel duke ndjekur dy nga klasat e Rinas në javë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: